top of page
  • emre0901

3 Adımda Abonelik Kutusu HazırlamaKendimize hediye gelmesini, paket açmayı hepimiz severiz. Kendine hediye verme konseptinden yola çıkan kutu abonelik e-ticaret modelinde sunulan kutular, abonelerine her dönem ayrı bir keyif yaşatır. Bu heyecan verici kutuların kiminin içindekileri önceden biliyorken kimilerinin içeriği ise bizim için tamamen sürprizdir. Peki aboneleriniz için çekici, başarılı abonelik kutuları hazırlamanın püf noktaları neler? Sizin için 3 adımda inceliyoruz:


1-Tema belirleme Kutu abonelik modelinde en önemli noktalardan biri, sunduğunuz ürünleri bir temaya yerleştirmek. Ürününüz sağlıklı bir yaşam mı vadediyor, günlük hayatı mı kolaylaştırıyor ya da keyifli vakit geçirmeyi mi sağlıyor? Kutunuzla sunmak istediklerinizi amacına uygun bir temaya oturttuktan sonra ikinci adıma geçebilirsiniz.


2-Ürün seçme ve ücretlendirme Kutunun içine girecek olan ürünlerin temaya bağlı kalması çok önemli. Yerleştirmek istediğiniz ürünleri mutlaka özenle seçin. Mümkünse müşterilerin kendi başına çok da kolay ulaşamayacağı ürünleri tercih edin, bu size artı kazandırır. Malzeme seçkisini yaptıktan sonra sıra ücretlendirmede. Unutmayın, müşterilerinizin abone olmak ve aboneliğe devam etmesinin en önemli noktası verdikleri ücretin karşılığını alabilmeleri. Siz de fiyatlandırmanızı yaparken bunu mutlaka göz önünde bulundurun. Fiyatlandırma hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için fiyatlandırma rehberimize göz atabilirsiniz: http://blog.startsub.com/abonelik-kutusu-fiyatlandirma-rehberi/


3-Tanıtıcı metin yerleştirme Kutunuzun içindekilerin başta sürpriz olarak kalmasını tercih edebilirsiniz, ancak paket açıldıktan sonra müşteri elinde neler olduğunu bilmek ister. Bu amaçla şık ve boyutları kutunuza uygun bir kağıt seçip tanıtıcı metninizi üzerine basın. Bu metinde ister üreticiyle ilgili bir hikaye anlatın, ister ürünün malzemelerini belirtin isterseniz de bir kullanım kılavuzu hazırlayın. Tercih sizin!


33 görüntüleme0 yorum

Comments


Discover clics solution for the efficient marketer

More clics

Never miss an update

Thanks for submitting!

bottom of page